Sunday, May 13, 2012

Sponsorkoolitus

Ilmselgelt on vahetusaasta jaoks ka raha vaja. Selleks läksingi siis sponsorkoolitusele, et teada saada, mida tuleb teha sponsorite leidmiseks. Sponsorkoolitusele soovitan minna kõigil, kes kavatsevad sponsoreid otsida. See oli megaaakasulik. Üldiselt räägitigi, et kuidas koostada sponsoravaldus, kelle poole tuleks pöörduda ja kuidas tuleks pöörduda. Kõik vajalik seega. Vahepeal oli paus ka ja sai süüüüa :D

Pausi ajal sai teiste vahetusõpilastega ka ikka juttu aetud ja sain tuttavaks ühe tüdrukuga Saaremaalt, kes läheb ka Belgia flaamikeelsesse ossa. Ülikasulik tutvus lihtsalt.
Sponsorkoolitus ise kestis kokku 3h, aga see aeg läks nii kiiresti. Kokku oli meid vist 16 tükki, mis minu arust on päris palju. Poisse oli kõigest 4 ehk siis haige tüdrukutekari oli koos :D Pean ikka ära mainima ka selle, et osad inimesed seal olid ikka küll väga häbelikud. Küsid neilt, et kuhu te siis lähete ja vastus tuleb megavaikselt, et sooviks minna järgmisel aastal Ladina-Ameerikasse, Nagu WHAAAAAAT?!? Kas Ladina-Ameerika pole liiga ekstreemne sellise vaikse tüdruku jaoks? Nojah, võib-olla olen lihtsalt mina imelik. Ma ei saa sellest ka aru, et kuidas inimesed suudavad aasta aega oodata enne vahetusaastale minekut. Sellessuhtes, et seal oli päris palju inimesi, kes kavatsevad alles järgmisel aastal minna. Sponsorite otsimiseks on neil muidugi mõnusalt aasta otsa aega, mitte 3 kuud nagu minul. Mina lihtsalt ei suudaks elada aasta aega selle mõttega, et varsti lähen aastaks ajakas ära. Kui ma olen sellise otsuse juba vastu võtnud, siis tahaks ikka minna kohe ja ruttu. Kuid see on kõigest minu suhtumine sellesse.

Lahe oli sponsorkoolitusel näha ka enda valimispäevalt 4 inimest. Ilmselgelt said ka nemad positiivse vastuse valimispäevalt :D Nendega saigi põhiliselt juttu aetud seal.
Pärast sponsorkoolitust oli Kertul (tüdruk Saaremaalt, kes ka Belgiasse läheb) 3h vaba aega ning kuna mul midagi tarka niikuinii teha polnud, siis tšillisime koos. Käisime raamatupoodides talle hollandikeelset sõnaraamatut otsimas, kuid ei leidnudki. Selle koha pealt pean ka ära mainima, et MISMÕTTES KUSKIL POLE HOLLANDI KEELE SÕNARAAMATUT?! Igal pool on need põhilised keeled: prantsuse, saksa, itaaalia, portugali, hispaania. Mina olin juba omale Apollost ostnud inglise-hollandi mingi megapisikese sõnaraamatu, mis põhiliselt on teemadeks jaotatud ja seal kasulikud väljendid, seega pole see ka otseselt sõnaraamat. Lihtsalt ei leidu sellist asja, mis on meganõme kui sul just on vaja hollandi keele sõnastikku :D See selleks. 

Kuna Kertu tahtis minna KUMUsse ja kuna ma ka polnud seal sada aastat käinud, siis sinna me läksimegi. Päris huvitav oli isegi, kahjuks meil polnud seal väga kaua aega ringi vaadata, aga midagi sai ikka nähtud. Seal oli mingi ajutine Taani moodsa kunsti näitus, mis oli küll megaiigav minu jaoks. Põhimõtteliselt olid seal mingid lambipirnid ja juures Kellogsikarp ja siis see peaks mingi ilgelt lahe ja huvitav kunstiteos olema? Ei taju ära lihtsalt.

Kokkuvõttes oli väga lahe päev ja sai JÄLLE ülipositiivse emotsiooni kaasa nagu YFUga ikka. YFUs lihtsalt on see miski, see midagi, mis annab sulle positiivse ja hea tunde. Minu arvates seda ei mõista need inimesed, kes pole YFUga seotud, see lihtsalt on nii.


No comments:

Post a Comment