Monday, August 20, 2012

Esimene päev

Ärkasin millegipärast enne äratuskella üles ehk 9.00. Ei tea, uni läks lihtsalt ära. Magasin enam-vähem normaalselt. Olin liiga ärevil kõigest, et ei saanud kohe öösel magama jääda ja millalgi keset ööd üks sääsk ka pinises kõrva ääres, mis oli kergeeelt ärritav.
Igatahes, ärkasin üles ja panin ennast valmis, läksin alla ja sõin hommikusööki. Neil on megahea kohvimasin, millega saab lihtsalt ja kiiresti kohvi teha :) Ja ma olen ainuke, kes hommikuti kohvi joob, teised joovad küll kohvi, aga mitte hommikuti. Hommikusöögi ajal on neil alati laual Nutella ja muud sarnased šokolaadiplöginad, eks siit need lisakilod tulema hakkavadki, sest üks nendest plöginatest oli haigeeeeeelt hea :D
Pärast hommikusööki läksime hostemaga raamatupoodi kinke ostma, sest me läksime ühele ta sugulastest külla, kellel on 3 tütart ja siis nendele oli kinke vaja. Läksime siis sinna külla ja seal oli täitsa hmm...huvitav? Poolest jutust ma muidugi aru ei saanud, nad rääkisid vahepeal itaalia keelt ka, sest see sugulane elab Itaalias ja tal olid Itaaliast sõbrad ka külas. Õnneks mulle tõlgiti juttu vahepeal inglise keelde. Mu hostema ütles, et mu inglise keel on väga hea (ise ma nii ei arva, aga meeldiv ikka kuulda sellist asja). Nüüd ta arvab Eesti haridusest ka päris hästi, kuna ma räägin hästi inglise keelt ja siis arvabki, et meil hea haridus järelikult. No ta muidugi teab seda ka, et ma Reaalkoolist tulnud :D 
Koolist oli ka juttu täna. Mul on kahe kooli vahel valida, et kuhu ma sügisest lähen ja ma pean selle otsuse tegema. Üks on põhimõtteliselt nagu Reaalkool, kus käib ka mu hostvend, ja teine on turismikool, kus ma saaks õppida kõike turismiga seonduvat, mis minu jaoks oleks megahuvitav. Aga seal veel palju asju, mida ma ei hakka üksikasjalikult siia kirjutama.
Rongipileti pildi tegime ka täna ära. Saan endale rongiga sõitmiseks mingi kaardi, millega saab Mecheleni ja Willebroeki vahel sõita ilma lisapiletit ostma. Seega koolis hea mugav käia, põhimõtteliselt nagu kuukaart, lihtsalt aastaks. Teistesse linnadesse sõitmiseks peab eraldi pileteid ostma.
Õhtusöögiks sõime külma pastat tuunikalaga. Elke mõtles, et ma raudselt ei taha sellist veidrust süüa, aga ma ju söön kõike peaaegu, nii et mulle maitses. Nad sõid seda külma tuunikalapastat koos purgist võetud virsikutega. Veider aga hea :D
Pärastpoole vaatasime telekat ja ma andsin neile ka kaasaostetud suveniirid kätte ja seletasin, et mis need on jne. Siinkohal tänan oma ema, kellega koos me need ülihead kingid ostsime, mu pereemale väga meeldisid need etnomustriga padjapüürid ja värvivalikuga oli ta ka eriti rahul (kollane ja sinine). Puust kuumaaluse üle oli tal ka hea meel, ta ütles, et talle meeldivadki sellised puust nikerdised.

Lõpetuseks tahan tänada Liisat ja Kadi, kes tulid mind lennujaama ära saatma. Aitäh, et tulite, megaarmas teist :) Männi ka (kuigi ta tuli ainult Kadi pärast). Nii armas nendest inimestest ka, kes kirjutavad ja tunnevad huvi, et kuidas mul on siin. Kes siis küsib facebookis ja kes saadab sõnumi, vahet pole, armas ikka :) Praegu ma veel jõuan vastata teile, varsti enam arvatavasti mitte :D Just saying.

Seda ka, et õhtuoode oli meil maasikad koos jäätise või jogurti või banaanidega, kuidas keegi tahtis. Pärast seda korjasin elutoast kõigi kausid kokku, et nõudepesumasinasse panna ja pereisa oli eriti rahul sellega. Tegi nalja, et nüüd ma võin jääda küll, et teen tublit tööd nõudega vms :D

Homme lähen YFU laagrisse, mis kestab nädala lõpuni ja mis kindlasti tuleb megamegafun, nii et peaks magama ja ennast välja puhkama. Väsitav on ikka kõige selle uue info vastuvõtmine, täna õhtul nad õpetasid mulle veits flaami keelt ka :)

Siin on kõik väga hästi ja väga tore, aga teie seal kaugel Eestimaal olete ikka kallid mulle, ärge siis seda ära unustage :) Just saying, et mingi suvakas küll mulle kallis pole, ega ma nii hea inimene ka pole.

No comments:

Post a Comment