Monday, September 17, 2012

Belgia on veider ehk asjad, millega peab harjuma ehk lihtsalt midagi, mille üle vinguda

Nonii. Kuna ma vägaväga tihti kasutan sõna wierd, siis pean sellest kohe eraldi postituse tegema.  

1.ME EI TOHI PÄRAST KEHALIST PESEMA MINNA!!!!
No ausalt...see on kõige absurdsem, veidram, rõvedam, ilgem, ebanormaalsem asi üldse.
Alustan siis algusest: oli esimene kehalise kasvatuse tund. Kehalises on meil terve septembrikuu ainult jooksmine. Peame ümber koolimaja ringe jooksma. Üks ring on 600m. Esimene kord jooksime 3 ringi, siis 1,5, järgmine kord 4 ja siis 2 jne. Lõpuks tuleb test, kus tüdrukud peavad jooksma 4 ringi ajaga 11.05min, et saada maksimumhinnet. Ehk siis jooksmine. Ja mis juhtub inimesega kui ta korraliku tempoga JOOKSEB? Sa oled näost punane ja higine ja rõve on olla, riided kleepuvad külge. Jooksime siis ära, õpeta jagas mingeid pabereid ja rääkis midagi ja siis läksime riietusruumi. Mina siis lähen pesema (nad muideks vaatasid mind väga imelikult selle peale, nad ei olnud kindlad, et duširuumi duššid üldse töötavad) ja riietun ja siis varsti tuli üks mu klassiõde ja ütles, et me peame minema, et maja on vaja lukku panna vms. Okei, eks ma sii järgmine kord pean kiiremini liigutama...
Järgmine kord kui kehaline oli (ja me jälle jooksime ja olime väsinud ja rõvedad ja näost punased), siis õoetaja ütles, et KOOLI JUHTKOND OTSUSTAS, ET ME EI TOHI PESEMAS KÄIA. Selleks on siis kaks põhjust: esiteks, tunnist läheks ju aega niiii palju kaotsi ja tund jääks liiga lühikeseks (tund on 50min, Eestis 45min ja me ikka suudame pesta JA kehalises midagi teha) ja teiseks, kui kõik pesemas käivad siis läheb riietusruumi põrand märjaks ja kui järgmised inimesed tulevad, siis läheb põrand ka MUSTAKS. See oleks ju katastroof...tõesti tahaks neile öelda, et KAS TE MIDAGI KORISTAJATEST OLETE KUULNUD?
Kogu selle absurdse jutu peale ma küsisin õpetajalt: "Why does the school want us to be groce the whole day? Groce and disgusting."
Vastuseks sain need samad põhjused. Kool lihtsalt otsustas nii. Ja ma ei saa 5 sekundiga ka pesemas käia, sest siis tahavad teised tüdrukud ka pessu ja siis läheks aegaaaaa.
Klassivend ütles selle peale lihtsalt, et deodoranti tuleb kasutada. Ehk siis pärast kehalist kõik lihtsalt lasevad deodranti megapalju ja siis lasevad lõhnaõli ka veel. MIS TE OLETE LOLLAKAD VÕI?! SEE AINULT PEIDAB HAISU MITTE EI KAOTA SEDA ÄRA! No tõesti...ma peaks olema Euroopas, kus on tsivilisatsioon.  

2. Kehalises on meil koolivorm.
Ja koolivorm on AINULT kehalises. Muidu võid koolis käia värvlisite riietega, kapuutsiga pusaga, lahtiste jalanõudega, lühikeste pükstega jne. Minule kui Reaalkooli kasvandikule on need veidrad lihtsalt, ma olen harjunud korralike riietega koolis käima. Ainuke asi siin on see, et ei tohi olla miniseelik ja kõrged kontsad ja avar dekoltee vms.
Koolivorm on siin kehalises: lühikesed mustad püksid ja valge T-särk. Vahet ei ole kui õues on külm (nagu ükspäev oli) ja vahet ei ole kui vihma sajab, ikka peab olema see sama riietus. Koolil on isegi koolilogoga valge särk kehalise jaoks...WTF?! Kõik ütlevad, et sellepärast me jooksemegi septembrikuus, et siis ei ole veel nii külm õues jooksmiseks. 
No ikkagi, KOOLIVORM KEHALISES. See on imelik.
Kehaline on koos muideks, poisid ja tüdrukud koos ma mõtlen.

3. Kehalise õpetaja ei tea misasi on võrkpall
No ma lihtsalt ei saa üle sellest kehalisest kasvatusest...Peame pärast jooksmist mängima võrkpalli ja kuna saal on megasuur, siis mängime 3+3 võistkondades megaväiksel võrguplatsil. Õpetaja käib igat võistkonda kontrollimas ja õpetamas, et kuidas paremini mängida. Kui ta meie juurde jõudis, siis vaatas, et oi...vahetusõpilased ei oska võrku mängida (mina ja üks teine vahetusõpilane Elisa Ecuadorist käime ühes klassis ja olime ühes võrguvõistkonnas). Mida me siis valesti tegime? ME LÕIME PALLI ÜLE VÕRGU. Mida me tegema pidime? "Kui sa pole kindel,e t saad palli korralikult vastu võtta, siis sa lihtsalt püüad selle kinni, viskad oma võistkonnakaaslasele ja tema lööb selle üle võrgu, AGA alati PEAB olema kolm puudet enne kui pall üle võrgu lendab, KUNAGI ei löö palli kohe üle võrgu. See on harjtamiseks." MIS VÕRKPALL SEE ON, KUS MA PEAN PALLI PÜÜDMA?! Ma lihtsalt naeratasin õpetajale ja ütlesin: "Yeah, sure, I understand, it's just to practice the volleyball." Ise mõtlesin: MIS VEIDRUSI NAD SIIN TEEVAD.
Sellega on lõpp kehalise kasvatuse veidrustel. Aaaaa, tegelt ei ole :D

4. Nad eeldavad, et kõik on siin megahead jooksjad ja seavad liiga kõrged standardid.
Need standardid pole minu jaoks kõrged. Hahahaha :D Ma siin klassi parim jooksja tüdrukutest :D Nii et mul pole muret, vähemalt mingig asi, mida ma hästi oskan :D Ja tegelikult ma pole üldse hea pikamaajooksja...
Igatahes, tunnis joostes on meil alati teatud aeg, mis me jooksma peame, et saada parimat hinnet. Ja siis jäürsku...kui tuleb test, pead sa olema palju-palju kiirem. Näide: 4 ringi jooksmiseks (4*600m ehk 2400m) oli meil tunnis aeg 14min, aga kui on test, siis peab aeg olema 11.05, et saada parimat hinnet. Normaalne, järsku hakakd lihtsalt nii palju kiiremini jooksma. Mina muidugi suudan seda...hea jooksja nagu ma olen :D Hahahaha :D
Nüüd on tõesti kik kehalise kasvatuse veidrustega.

5. Iga vahetund PEAB õues olema.
Vahet ei ole kui külm ja rõve ilm on, väljas pead ikka olema kui on vahetund. Õnneks on väljas katusealused, kus saab vihma eest varju.

6. Õues süüa ei tohi.
Meil on lõunapaus iga päev 12.10-13.15 ja kuna me oleme lõpuklass siis me võime teisipäeviti ja reedeti koolist välja minna linna.
Teistel päevadel on lõpuklassil oma väike söökla, kus oma lõunat süüa. Lõuna on kõigil võileivad, sest nad söövad siin KOGU AEG  võileibu. Hommikusöögiks ja lõunasöögiks. Seda on liiga palju miu jaoks. Ma tahan sooja sööki! Aga seda saab ainult õhtul :(
Igatahes, me ei tohi koolihoovis süüa oma võileibu. Puuvilju ja küpsiseid ja šokolaadi tohib, aga võileibu mitte. Seega peame istume väikses ruumis, kus on megapalju inimesi ja megepalju kisa ja kära. Nojah. Pole kõige hullem asi (nagu see, et me pesemas ei tohi käia pärast kehalist).

7. Enamus õpetajaid tahavad, et me istuks tähestikujärjekorras klassis
Tegelt ka. Ehk siis me peame istuma selle inimese kõrval, kes ssinust eelnev või järgmine on klassinimekirjas. Nii saavad õpetajaid eie nimesid õppida. Mis nad muidu ei suuda neid meelde jätta?!?
Mulle iseenest on see hea, sest ma ju ei teadnud kedagi kohe alguses ja siis ei pea istuma klassi kõige rõvedama inimesi kõrvale (sest nemad jäävad tavaliselt üksinda istuma).

8. Tüdrukud teevad PERFEKTSEID märkmeid
Õudne hakkab. Ausalt. Prantsuse keele tunnis õppisime grammatikat ja siis kirjutasime vajalikke asju vihikusse üles nagu ikka. Mina teen oma tavapäraseid märkemeid: kirjutan trükitähtedega eriti vajaliku asja või tõmban ringi ümber vms. Ja siis õpetaja üks hetk käib klassis ringi ja vaatab kõigi märkemeid, võtab ühe tüdruku paberi, tõstab üles ja näitab kogu klassile, et vaadake kui ilus! Kõik oli organiseeritud ehk siis kastikesed joonalauaga tõmmatud ja sadat erinevat värvilist pliiatsit kasutatayd. Iseenesest väga tore ja hea, aga siis õpetaja ütles, et me KÕIK peaks selliseid märkemid tegema. NO MIKS? Sest teil endal kergem õppida. TORE ON MA ÜTLEKS. Mis vahet seal on, millised on MINU märkmed?! Peaasi, et MINA nendest aru saaks ja et MINA õpiks. Minu arust võiksid need märkmeid täielik saast ka olla, peaasi, et MINA nendest aru saaks ja vajaliku info omandaks. Me ei ole 1.klassis, kus kõik peab perfektne olema...

9. Meil on A4 suuruses koolipäevik, kuhu peab totrusi sisse kirjutama

No tegelikult peame me sinna kirjutama asjalikku teksti. IGA PÄEV IGA TUNNI KOHTA peab kirjutama, mis me selles tunnis tegime. Kooli võib tulla inspektsioon ja siis uuritakse, et kas õpilased ikka täidavad seda. Täiesti nõme, megatüütu on kirjutada iga tunni kohta, et mis sa seal õppisid. Kui ma tunniteemas aru ei saa, siis kirjutan: learning new thing. Peaks ju sobima?

10. Õpetajad vahetuvad iga aasta.

Jep, sul võib iga aasta uus mataõpetaja olla. Ja ka muud uued õpetajad. Klassijuhtaja on ka iga aasta uus. Täiesti totakas.

11. Kohad vahetuvad klassiruumides.

Sa ei istu alati sama koha peal, sa valid omale uue istumiskoha iga tund. Suht tobe. Ainult seal, kus õpetajad ise meid tähestikujärjekorras istuma on pannud, seal istume iga kord sama koha peal. Õpetajad saadavad klassis paberid ka ringi käima, kuhu peame kirjutama kus keegi istub. 

12. Nende koolisüsteem on teine

Neil on 6+6 aastat koolis. Alguses on 7-12 aastased ja siis 13-18 aastased. Ehk siis esimene ja teine aasta koolis. Ja siis need aastad jagatud kolmeks ja siis need veel omakord kaheks. Ehk siiiiiiiiis: ma olen lõpuklassis ehk secondary school 6th year 3rd grade. Kui sellesse süveneda ja tabelit vaadata, siis on kõik arusaadav, aga kui küsida, et millal te inglise keelt õppima hakaksite, siis tuleb mingi veider klassinumber, millest sa midagi aru ei saa...

13. Mul on oma klassinumber


Meil on päeviku peal kirjas nimi (normaalne), klassinumber (normaalne) ja siis ENDA KLASSI NUMBER (pole väga normaalne).
Näide: mina käin klassis 6H ja minu number on 4. Igal inimesel klassis on oma number. Pole õrna aimugi miks see vajalik on.

14. Neil on eraldi kaustik, kuhu tuleb panna kõik oma tööd ja testid.


See kasutik on roooosa...heleroosa...IU.

15. Matemaatikatööd tehakse ruudulise paberi peale.


Kas see on imelik? EI. AGA neil on selleks eraldi paber, kus on koolilogo peal ja koht, kuhu kirjutada oma nimi, klass, oma klassi number jne. Kõik peavad sellise paberi kodust kaasa võtma (ostad neid kokku virnade viisi).

16. Nad ei kasuta vihikuid.


Nad ainult rebivad lehed välja vihikust ja siis panevad kaustiku vahele. Neil ongi ainult kaustikud paberitega. Jube palju pabereid.

17. NAD REBIVAD TÖÖVIHIKUST LEHTI VÄLJA.


Ma sain šoki kui mu hostvend seda mu töövihikuga tegi :D Aga neil käibki see nii. Mu hostvend küsis, et kas me tõesti kanname Eestis kogu töövihikut kaasas ja siis vaatas mind imelikult. Ta ütles, et koolikott on ju siis megaraske kui töövihikuid palju. Selles on tal õigus.

18. Rattahullud


Rattad siin, rattad seal, rattad iga nurga peal. Ja nii ongi. Nad imestavad ja ei saa aru, kuidas me Eestis ringi liigume. "Aaaaa, bussiga, hmmm..." Neile lihtsalt ei jõua kohale, et me ei kasuta rattaid ringiliiklemiseks.

19. Nad söövad NIIIIII palju leiba.


Ja ega see leib muidugi must pole. Nad kõik vaatavad mind imelikult kui ma ütlen, et meil on must leib. See lihtsalt ei jõua neile kohale, et leib võib musta värvi olla. Keegi küsis, et mis imeasjast see leib siis tehtud on?
Aga tõesti. Hommikusöögiks võileib, lõunasöögiks ka. Õhtul saab sooja sööki.

20. Nad söövad palju küpsiseid.


Koolis igal vahetunnil kõik söövad midagi. Ja enamasti on need küpsised või šokolaad. Mul on kodus ka igast head kraami: šokolaadi, küpsiseid sadat erinevat, komme, krõpse, šokolaadipiima, Nutellat, Nutellalaadset megahead küpsistest tehtud pastat (Speculoos pasta) jne.
Ei imesta kust need lisakilod tulema peaks :D
21. Nad teevad siin IGAS AINES EKSAMI KAKS KORDA AASTAS 

Enne jõule ja juunis.

22. Istumajäämine on siin tavaline.


Seda tänu eelmisele punktile. Minu klassis on näiteks kaks poissi, kes jäid istuma. Üks nendest ei lõpetanud kooli ja peab lõpuklassi kordama, sest tal ei läinud hästi religiooni, matemaatika ja ajalooeksam. Vot nii. Aga inimestena on nad mõlemad väga lahedad.

Kokkuvõtteks: Eesti on ikka haigelt normaalne riik. Just saying. Ärge vinguge seal midagi. 

No comments:

Post a Comment