Thursday, September 20, 2012

Esimene koolipäev

Ma väga närvis ei olnudki esimesel koolipäeval, sest ma käin hostvennaga samas koolis ja ma teadsin, et ta ütleb mulle kuhu minna ja mida teha. Nii oligi :) Läksime siis hommikul rongiga kooli ja tutvusin ühe tema sõbraga, kes elab samas linnas kus meie ja kes tuleb iga hommik sama rongiga kooli ja kes on minuga samas klassis. Seega kasulik tutvus. Tema nimi on Pieter. Mu hostvenna nimi on ka Pieter. Nojah. Pieter (mitte mu vend) ei räägi eriti inglise keelt. Ma alguses arvasin, et ta lihtsalt vihkab mind vms, aga tegelt ta inglise keel lihtsalt pole eriti hea. Ta ei vaata inglisekeelseid sarju näiteks, ainult flaamikeelseid. Kuidas see võimalik on?!?!
Igatahes, sõitsime siis roniga Mecheleni. Seal läksime teise rongi peale ja sõitsime Mecheleni teise otsa, sest sealt rongijaamast on vähem jalutada kooli :D Muideks, meil kõigil on esimese klassi rongipilet, nii et hommikuti kui rong on megatäis (ja kui ma ütlen megatäis, siis see seda tähendabki, ruumi üldse pole, inimesed igal pool, fuh) meie lihtsalt läheme rahulikult oma esimese klassi kupeesse, kus on ruumi maa ja ilm ja istmed ka palju mugavamad :) Jeeeei :)
Sealt teisest rongijaamast jalutasime venna järgmise sõbra Jefi juurde kuna meil oli koolini megalt aega. Tšillisime siis Jefi juures veits ja läksime kooli. Jef on megasõbralik ja ülimalt seltskondlik inimene pluss tema inglise keel on väga hea.
Nii et mida mul oli karta esimesel koolipäeval kui ma läksin kooli kolme kutiga? :D Pidime kõik lõpuklassi inimesed kuskile suurde saali moodi ruumi minema ja kuulama mingi mehe tähtsat juttu.
Esimene koolipäev pole ÜLDSE selline nagu Eestis, me ei pidanud isegi pidulikke riideid kandma, lihtsalt tavalised riided. Ei mingit direktori kõnet ka.
Pärast suures saalis olemist pidime kõik oma klassi minema ja siis oli midagi klassijuhataja tunni laadset. Saime oma õpikud kätte ja siis istusime kõik suurde ringi ja pidime ennast tutvustama. Tutvustama pidime ennast inglise keeles, et mina ja Elisa (vahetusõpilane Ecuadorist) ka aru saaks :) Klassijuhataja ei teadnud ka kõiki klassi inimesi, sest iga aasta on uus klassijuhataja (JEP, megaaaaveider). Igataheees, sellel õpetajal oli kinnidideeks küsida, et kui heal tasemel sa oled oma spordialas või kui sa muusikaga tegeled siis et kas sa oled hea. Nii et kui mina ennast tutvustama pidin, siis ütlesin:"I've been doing athletics for 11 years and I go to comptetitions as well and I'm quite good, so yeah, high level." Ma reaalselt ütlesin ka seda :D Kõik naersid. Rohkem midagi erilist ei toimunudki, nii et koolipäev kestis 10.30-13.00, seega polnud pikk. Läksime pärast kooli koju.
Klassikaaslased tundusid ka toredad. Kui mina ja Elisa oma klassi juurde läksime, siis tulid kohe kaks tüdrukud meie juurde ja tutvustasid ennast. Klassis istudes ka mu pinginaaber tõlkis mulle kõike ja seletas asju lahti jne.
Nii et esimene koolipäev oli lühike, aga huvitav ja tore :)

No comments:

Post a Comment