Sunday, September 2, 2012

Teine nädalake Belgias

Neljapäev oli üks busy busy day. Sain omale lõpuks kohaliku pangakaardi :) Sellega oli igast probleeme ja nüüd sain ka alles ajutise kaardi, kahe nädala pärast saadetakse õige kaart.
Mechelenis käisin ka neljapäeval. Käisin tegemas loogikatesti keelekooli jaoks. See oli nii haigelt lihtne, et sain maksimumpunktid. Jeeeei, olen tark :D
Koolist sain ka õpikud kätte ja mingi tähtis isik kirjutas mu kooli sisse vms. Tutvusin oma inglise keele õpetaja ja religiooniõpetajaga. Inka õps tundus eriti tore ja sõbralik.
Õpikud on täitsa huvitavad...mitte midagi ei saa aru, ainult inglise keele õpikust saab aru :D
Siiiis pidin ennast keelekooli ära registreerima ja seal sain teada, et pean omale kaks õpikut ostma, mis ei ole just odavad...
LÕPUKS sain omale ka rongikaardi :) See on põhimõtteliselt nagu meie kuukaart, ainult et rongi oma ja see kehtib ainult Willebroeki ja Mecheleni vahel.

Lisan siia kunagi oma ained ka ja palju kordi mul neid nädalas on. Saksa keelt ma õnneks õppima ei pea, selle tunni ajal saan koduseid töid teha. Kodus ma neid teha küll ei jõua, vähemalt esmaspäeval ja kolmapäeval mitte. Nendel päevadel on mul 18.30-21.30 keeltekool. Keeltekoolis ilmselgelt õpin flaami keelt.
Aaaaaa, lahe uudis: ma pean siin uurimistööd tegema. No mida veel...just sain selle kaelast ära. Nad olid muideks mu tulemusega eriti rahul ja üleüldse, et ma tunduvat hea õpilane :D Kui ma kevadel eksamid normaalselt sooritan, siis saan endale isegi Belgia kooli lõputunnistuse, see oleks eriti awesome :) 

Reedel läksin Mecheleni šoppama ühe vahetusõpilasega Ecuadorist. Väga väga tore tüdruk, hakkan temaga arvatavasti ühes klassis käima. Saame väga hästi läbi, meile meeldivad samad inimesed ja meile ei meeldi samad inimesed, nii et see on hea, arvame ühtemoodi inimestest :)
H&M on hetkel remondis, nii et ma ei ostnudki väga midagi. Ainult raamatud flaami keele tunni jaoks ja midagi veel.
Aga sellegipoolest oli meil väga tore päev. SÕIME MEGAHEAD VAHVLIT. Istusime pargis ja ajasime juttu ja tutvusime niisama Mecheleniga. 
Ilmast peaks ka rääkima veits. On tõesti halb ilm Belgias :D Kogu aeg muutub ilm, ühel hetkel on päike ja teisel hetkel sajab. Muutlik on see ilmake :)

Laupäeval kohtusin hostisa vanematega. Nad kahjuks inglise keelt ei räägi, nii et ma nendega suhelda ei saanud, aga toredad tundusid ikka. Eriti meeldis mulle vanaisa, sest ta oli selline naljakas ja crazy veits :D Ütles mulle ka, et ma liiga palju häid asju ei sööks, et lähen muidu paksuks ja tagumik läheb suureks :D
Õhtul tuli mulle Kertu külla (Saaremaa tüdruk, kes on ka Belgias vahetusõpilane). Tšillisime Mechelenis, seal toimus mingi üritus jälle. Õhtul tulime minu juurde ja oli tore :) Sai eesti keeles juttu rääkida! Ja parim on mudiugi see, et keegi ei saa aru :D

Pühapäeval tulid lõpuks mu vahetusõde ja vahetusvend koju! Läksime siis vahetusisa klassi kokkutulekule ja sõime seal musselseid. Jõekarp eesti keeles. Sõime neid koos friikartulitega. Sellised...huvitavad asjad. Tegelikult on need söödavad küll, lihtsalt ei tohi mõelda selle limase olluse peale, mida sa sööd.
Tulime venna ja õega sealt varem ära, sest meil polnud seal midagi teha. Olime siis kolmekesi kodus ja oli väga chill. Ma olen megaõnnelik, et nad kodus nad, nad on väga lahedad mõlemad ja meeldivad mulle.

Homme esimene koolipäev ja ma väga ootan seda! Eestis ma muidugi nii väga kooli ei ootaks, siin lihtsalt kõik uus ja huvitav. 

Selle mainiks ka ära, et kirsiõlu ja vaarikaõlu on ka huvitavad. Kui Belgiasse tulla, siis need peaks kindlasti ära proovima. Tavaõlu on ka hoopis teistsugune Eesti omadest.

Kõige olulisem uudis: MUL ON KOHALIK NUMBER. Lõpuks! Sain sellise kõnepaketi, et maksan iga kuu kindla rahasumma ja saan selle eest tund aega rääkida, saata 10 000 sõnumit ja kasutada facebooki palju tahan. Pluss saan veits niisama Internetti kasutada ja hostvennaga räägin üldse tasuta. Jeeeeeei. Hakkan haigelt sõnumineerima (ma loodan, et selline sõna üldse eksisteerib eesti keeles).

No comments:

Post a Comment