Wednesday, December 5, 2012

Eksamiperiood

Varsti algab eksamiperiood...õigemini reedel algab. See aeg saab olema äärmiselt masendav, sest siis pole pidusid, kuhu minna, ja kõik istuvad kodus ja õpivad.
Eriti tore uudis on see, et ma pean peaagu kõik eksamid kaasa tegema...JEEEEEI...milline meeliülendav rõõm...

Igatahes, neil on siin KAKS KORDA AASTAS KÕIGIS AINETES EKSAMID. Täiesti kohutav. Eksamid algavad alates reedest ja iga päev on üks või kaks eksamit ja siis saab koju minna ja järgmiseks eksamiks õppima hakata. 
Ma EI PEA tegema flaami keele, saksa keele ja füüsika eksamit. Füüsika eksmit ei pea ma seetõttu tegema, et Elisa ütles direktori asetäitjale, et tal pole Ecuadoris füüsikat. 
Nad saavad Ecuadoris valida: füüsika VÕI keemia ja seega on Elisa ainult ÜHE AASTA füüsikat õppinud. Geograafiat pole neil üldse Ecuadoris.
Mis eksamid ma siis pean tegema? Inglise keel, prantsuse keel, matemaatika, keemia, geograafia, bioloogia, ajalugu.
Saab megatore olema...ma ei saa suht essugi aru osadest asjadest. Võõras keeles on võimatu õppida kui sa just VÄGA VÄGA ei taha ja VÄGA VÄGA ei pinguta.
Mul on õnneks lubatud kasutada sõnaraamatut, aga sõnaraamat on ka flaami-inglise-flaami, nii et edu mulle. Õnneks mu hinnetest ei huvitu keegi.
Muideks, kui me Elisaga rääkisime direktori asetäitjaga ja teada saime, mis eksamid peame kaasa tegema, siis ma kerglt öeldes oli šokis ja vihane :D Direktori asetäitja ütles siis mulle, et ära ole vihane, pole vaja, lihtsalt proovi teha eksamit ja pole vahet mis tulemus tuleb. Ma isegi ütlesin talle, et näiteks keemia ja geograafia eksami ajal ma arvatavasti magan, sest ma ei tee tunnis kaasa ja mul pole õrna aimugi, mida me nendes ainetes õppinud oleme. Ta lihtsalt vastas selle peale, et proooovi :D

Inkas ikka läbi ei kuku, nende inglise keele tase pole siin väga kõrge.

No comments:

Post a Comment