Saturday, February 23, 2013

Mis ma kaks kuud teinud olen?

Aastavahetus oli väga lahe. Õhtul olin kodus ja sõin perega ja pärast seda läksin linna peaväljakule, kuhu läksid kõik lahedad inimesed :D Linna peaväljak on midagi Raekoja platsi ja Vabaduse väljaku vahepealset. Seal oli suur lava, kus olid mingid esinejad ehk me kõik lihtsalt nautsisime uue aasta vastuvõtmist hea muusika saatel. Vihma sadas ka muideks, mis polnud just eriti meeldiv. Koju tagasi jõudsin umbes 4.30.

Jaanuari alguses käisime perega sugulaste juures uue aasta puhul. See tähendab siis seda, et läksime näiteks isa vanemate juurde ja sõime.

Jaanuaris veel Antwerpenis šoppamas ja igasugustel skautide/chiro pidudel. Ehk siis ei midagi erilist.
Üks pidu oli näiteks lõkkepidu ehk siis see toimus väljas. Polnud just soe ilm, aga kuna me kõik lõkke ääres seisime, siis oli soe. Varbad külmusid ära mingil hetkel, aga pärast oli jälle okei olla. Ma hiljem muidugi haisesin ka lõkke järgi. Mu koolikott kusjuures IKKA VEEL haiseb lõkke järgi. Nojah. 


Pärast lõkkepidu ööbisin klassiõe juures. Läksime ratastega tema juurde. Vihma sadas ja megakülm oli. Jeeee

Ühel reede õhtul peale kooli oli meil "mängude õhtu". 5 poissi korraldasid selle, sest nad peavad kooli jaoks midagi korraldama. See selleks. Asi nägi välja nii, et kõik läksime peale tundide lõppu suurde saali ehk aulasse ja siis seal sai umbes 3h mänge mängida näiteks Ping Pong, pokker, Alias, Twister, lauajalgpall, jalgpall PlayStationiga, Monopol jne. Ausaltöeldes oli päris tore isegi. Sai inimestega juttu ajada ja niisama tšillida. Ma mängisin enamus aega Ping Pongi.

Nüüd veebruaris oli mul vaheaeg ja vaheajal käisime YFUga Pariisis. Olime seal 4 päeva. Enne vaheaega oli nädal aega koolis teistsugune nädal, sest enamus lõpuklassi läks Itaaliasse lõpureisile. Mina kaasa ei läinud. Jube kahju :( See koolinädala oli suhteliselt masendav: vähe inimesi, kõik mu sõbrad olid ka Itaalias. Samas see nii halb ka nüüd polnud.
Meie plaan sellel nädala oli selline: 
Esmaspäeval käisime kohtus. See oli isegi täitsa lahe. 
Juhtum nr.1: megasuure ratastooliga mees olevat teed blokkinud ja teine mees ei saanud autoga mööda sõita ja lõpuks olevat midagi väga inetut öelnud ratastooliga mehele ja sellega teda solvanud.
Juhtum nr.2: araablasest mees oli oma naist löönud, sest naine oli rase ja suitsetas. Kohtus üritati mehele selgeks teha, et Belgia seadus ei luba naist lüüa, aga ma sügavalt kahtlen, et see mehele kohale jõudis. Naine üritas meest kaitsta ka veel. Selliseid juhtumeid oli 2 vähemalt kui mitte 3. Ühe juhtumi puhul mees ei rääkinud flaami keelt ja pidi kasutama tõlgi abi, ise on Belgias elanud 10 aastat.
Juhtum nr.3: üks kutt ostis ja müüs sõpradele marihuaanat.
Juhtum nr.4: eelmise kuti sõber olevat vana-aasta õhtul kellegi nii läbi peksnud, et see inimene pidi haiglasse minema. Mees ise eitas kõike, tema ei teinud midagi. Samas ta oli nii purjus, et ei mäleta. Päris loogiline, eks.
Juhtum nr.5: naine ja mees, kellel oli väike laps, olevat kellegi KAHEKESI KOOS vaeseomaks peksnud + nad peksavad üksteist ka kodus. See oli nende teine kord kohtus, eelmine kord nad vangi minema ei pidanud, ainult vihamaandamiskursusele, aga kuna nad seda ei teinud, siis nüüd peavad nad vanglasse minema mõlemad.
Pärast kohtust käimist käisime õlletehases. Polnud nii lahe kui arvata võiks. Seal tehases oli külm ja haises rõvedalt.

Teisipäeval pidime koolis istuma ja oma uurimistööd tegema. Kuna mina uurimistööd tegema ei pidanud ja kodus ka olla ei tohtinud, siis pidin omale tegevuse leidma. Ma siis lugesin ajalehti ja õppisin flaami keelt. Olen ikka tubli.
Pärastlõunal läksime Mecheleni soosse jalutama. HAHAHAHHA, hea arusaam neil soost.

Pilt on udune, aga mõte loeb.


Kolmapäeval pidime ujuma minema. Olime juba ujumisriietes ja siis ups, tuli välja, et poistel peavad olema ujumispüksid mitte shortsid. Nojah, panime siis jälle tavalised riided selga ja istusime ujula juures kohvikus, et mingigi tegevus oleks, sest kolmapäevane päev kestab niikuinii ainult 12ni.
Kusjuures, nende ujulates ei ole fööne, nii et juuste kuivatamisest talvel võid ainult unistada. Osades kohtades pole vist eraldi duširuumegi. Eraldi riietumisruumidest võid ka ainult unistada. Peegel on ka suht tundatu asi neile.

Neljapäeval vaatasime koolis filmi "The Ghost Writer". Hostvend ütles, et keegi ei saanud sellest filist aru. No on ikka loll, ma küll sain aru ja teised inimesed ka, ainult tema ja ta sõbrad ei saanud filmile pihta, hahaha :D
Pärastlõunal pidime uisutama minema, aga sinna ma ei läinud.

Reede hommikupoole käisid teised Parlamendis Brüsselis, kuhu ma ei läinud. Pärastlõunal ajasin ennast Brüsselisse kohale ja siis läksime Magritte muuseumisse, sürrealism oli seal. Nooo pole just midagi mulle see sürrealism, aga vähemalt giidi oli huvitav kuulata. Mu inglise keele õpetaja oli üllatunud, et ma flaami keelt oskan :D 6 kuuga olen ma ikka midagi õppinud jah :D

Reede õhtul tähtsime Liisikaga ühele skautide peole minna, aga piletid ei olnud enam, sest kell 20.00 (pidu algas kell 21.00) oli ukse juures olnud 500 inimest. Arvatavasti kõik tatikad.

3.veebruaril käisin hostõega Antwerpenis So You Think You Can Dance theater show'd vaatamas! SYTYCD oli flaamikeelse osa oma (Holland + Flandria). Meeeeeeeeegalahe show oli, sai oma silmaga neid tantse näha! Samas kohad olid meil megaaaaahalvad :D

Jällegi, pildi kvaliteet on halb (telefoniga tehtud), aga mõte loeb.

Põhimõtteliselt vist tähtsamad asjad nüüd siin kirjas. Eile käisin kinos "Les Miserables" vaatamas kooliõega. Täna lähen peole (ostsin pileti juba ette ära). Homme tulevad külalaised meile. Selline tavaline nädalavahetus ühesõnaga.

Aaa, saime oma vahepealse tunnistuse ka kätte ja mu osad tulemused olid paremad kui hostvennal, MUHAHAHAHA.

No comments:

Post a Comment