Sunday, March 3, 2013

Kool ajab hulluks

Mitte et Eestis kool hulluks ei ajaks. Siin asi pole tegelikult niiiiiii hull, aga kuna keelest saab aru, tuleb asju kaasa teha ja minule kui vahetusõpilasele on see topeltraske.

Näide 1
Flaami keele tunni jaoks tuleb ajaleht koostada :) Jeeeeeeeee. Mina ja Elisa (teine vahetusõpilane minu klassis) saime õnneks kergema koormuse: kõigest 4-5-leheküljeline ajaleht...jeeee...see tähendab, et ma pean 2 A4 suuruses lehekülge valmis kirjutama flaami keeles. Aaaa, ajaleht on põhimõtteliselt raamatuanalüüs ehk siiis 2lk raamatuanalüüsi :) Raamat oli ka flaamikeelne. Lugu oli Greeka tragöödia. Ma ei oska kuskilt alustadagi, et mis siin kõige võimatum nüüd tundub. Õpetaja ütles, et noh...jah, natuke raskem on teie jaoks, aga no saate hakkama.
Ma loodan ka.

Näide 2
Inglise keele tunnis räägime hetkel Shakespeare'ist. Paaristööna peame tegema "research assignment". See on Hamleti kohta. Peame mingi etteantud Hamleti osa hakkama analüüsima ja lõpuks klassi ees esitluse tegema ja siis vahepealseid tööettappe hinnatakse ka.
Ma vaatan nüüd asja positiivsest küljest: ülesanne on vähemalt inglise keeles, mitte flaami keeles.

Üldiselt nad koolis tapavadki õpilasi igasuguste absurdsete ülesannetega ja hindavad ka kõike ülikarmilt, sa pead ikka suhteliselt superinimene olema. Ja kas nad on tragemad kui Eesti kooli õpilased? Ei ütleks küll.

Rohkem midagi erilist see nädal ei juhtunud.
Reede õhtul käisin linnas, kus mingi pubi/baar tähistas oma sünnipäeva, mis oli kohutavalt marginaalseid inimesi täis, nii et seal ei kannatanud olla.
Laupäeva õhtul käisin hostema koolis õhtusöögil. Kool korraldas õhtusöögi, et koolile natuke raha teenida (enne pidid kohad ära reserveerima õhtusöögile ja siis seal said eelrooga, põhirooga ja magustoitu ja ikka korralik asi oli).
Pühapäeval ehk täna käisime hostisa vanemate juures mere ääres. Sai natuke jalutada ja värsket õhku hingata.

Kevadehõngu on ka siin juba tunda, ilm läheb vaikselt paremaks ja sellega on kohe ka tuju parem :) Palju päikest ja head meelt teilegi :)

Üks asi tuli veel meelde: see nädal jäin esimest korda oma rongist hommikul maha. See oli täielikult minu süü, sest ma hakkasin kodust liikuma 8.03 ja rong pidi minema 8.05 (rattaga vänatmine rongijaama võtab umbes 4 minutit). Samas rongid jäävad alati paar minutit hiljaks, nii et ma lootsin selle peale :D Ühesõnaga, nägin kuidas rong mu nina ees minema läks ja no mis ma ikka teha saan (see pole nagu trolliga, et kui kõvasti karjud ja vastu trolliust peksad, siis võib-olla trollijuht avab uksed), väntasin koju tagasi, vaatasin rahulikult telekat ja läksin siis kooli (rong on mul korra igas tunnis, nii et läksin 9.05 rongiga koju). Jäin seega esimesest tunnist ilma (tunnid algavad 8.35). Nojah, ikka juhtub :D

No comments:

Post a Comment